»  Kalendář akcí  »  2015

V červnu se těšíme na děti a pedagogy z hudební školy v německém Borkenu!

30. 4. 2015

Poslední týden v červnu, od 22. – 25.6. 2015, navštíví ZUŠ v Říčanech děti a pedagogové z hudební školy v Borkenu. Obě školy navázaly spolupráci v září 2014, kdy se děti z ,,Dechové sedmičky“ ze ZUŠ v Říčanech představily na hudebním festivalu v Borkenu a byly skvěle přijaty zdejšími rodinami. Byly to opravdu krásné dny a doufáme, že v červnu to dětem z Borkenu oplatíme.

Co nás čeká? Každopádně nás čekají dva společné koncerty. Jeden se uskuteční v úterý 23.6.2015 od 19.00 hodin v kostele sv.Petra a Pavla v Říčanech, kde proběhne KONCERT STARÉ HUDBY, na němž vystoupí Komorní orchestr ZUŠ Říčany s dirigentem Josefem Brázdou a soubor historických nástrojů SARTARELLO, jehož umělecká vedoucí je Claudia Senft z Musikschule Borken.

Druhý koncert se uskuteční ve středu, 24.6. 2015 od 19.00 hodin v KC Labuť v Říčanech. Ve společném orchestru zahrají klasické, muzikálové i filmové skladby žáci ZUŠ Říčany a Musikschule Borken.

KONCERT POPULÁRNÍCH MELODIÍ bude dirigovat Jiří Odcházel. Na závěr setkání je naplánovaná společná večeře.

Děti budou ubytovány v rodinách a určitě zde bude čas alespoň částečně poznat náš životní styl a bude i prostor pro konverzaci.

Ale nejen hudbou živ je člověk. Pro děti z Borkenu máme naplánovanou ještě prohlídku Prahy, návštěvu velkopopovického pivovaru nebo hvězdárny v Ondřejově. Je toho hodně, co bychom chtěli ukázat, ale ve dvou dnech se nedá stihnout vše. Doufáme, že spolupráce bude pokračovat i nadále a že to nebude poslední návštěva borkenských muzikantů v Říčanech.

Iveta Sinkulová, ředitelka ZUŠ Říčany

© 2021 Twinning Říčany - partnerství měst   |  Redakční systém i-servis