»  Partnerská města  »  Grabow

Grabow

Grabow (Spolková republika Německo)

Grabow je městem v nížině řeky Elde, v původním "východním Německu", v zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko.  Je malým městem s 6200 obyvateli.

Historické centrum Grabowa se vyznačuje typickými hrázděnými domy z 18. století.  Více se dozvíte na oficiálních stránkách Grabowa.
 
Jedná se o lesnaté území, především  s borovými lesy. První zmínky o Grabowu jsou datovány do roku 1186. Samotné město bylo založeno v roce 1252. V erbu nalezneme městské brány, kostel a věže hradu.  Hrad byl pravděpodobně postaven, aby sloužil k obraně kraje Dannenberg. Město bylo, stejně jako ostatní středověká města opevnněo zdmi s věžemi a bránami. Pouze dvě brány vedly ven z města a to Rehberger Tor a Mühlentor.  Po rozpadu opevnění sloužily jako obchodní brány.  Na počátku 17. století byla tvrz přestavěna na zámek.

Hrad, kostel i radnice z velké části vyhořely 3. června 1725. Již roku 1726 začala rekonstrukce města.  Radnice byla místním tesařským mistrem přestavěna na nový dvoupodlažní roubený dům s mansardovou střechou a dvojitým schodištěm.

Grabow rychle rost a rozrůstaly se také průmyslové podniky jako pivovar, koželužna, pekárna. ta byla založena v roce 1835 na místě původního pivovaru.  Firma začala v roce 1951 produkovat  také gumové medvídky, které jsou stále hlavním produktem této cukrárenské firmy. Později byla koupena " Continental Bakeries". Produkty jsou prodávány pod obchodní značkou "Grabower".

Ani s tímto městem nemají zatím Říčany více partnerských zkušeností.
 

© 2022 Twinning Říčany - partnerství měst   |  Redakční systém i-servis