»  První Krok

Setkání První Krok skončilo

9. 2. 2016

Setkání říčanských a grabowských žáků a studentů, které se konalo za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti, města Říčany a města Grabow, je u konce!

Setkání říčanských a grabowských žáků a studentů, které se konalo za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti, města Říčany a města Grabow, je u konce!

V sobotu ráno jsme se přišli rozloučit s grabowskou výpravou k penzionu Centrum a v hlavě nám ještě běžely vzpomínky z posledních dnů setkání.

Také druhá půlka setkání uběhla díky pestrému programu jako voda. Ve čtvrtek vyrazily ve skupinách říčanské a grabowské děti společně objevovat Říčany po trase, kterou si sa...my předem naplánovaly. Během putování po Říčanech se na některá místa dostali poprvé nejen Grabowští, ale i Říčanští.
Příkladem je návštěva jednoho z místních fotoateliérů, kde se z inciativy Grabowských nechala jedna skupinka společně velmi vesele vyfotit.Ze stanoveného cíle jsme pak již všichni společně pokračovali na Hájenku.
Zde nás už čekaly s obědem Jana a Karolína z Muzea Říčany. Po obědě nás pak seznámily v rámci řemeslných dílen s technikami drátkování a sítotisku. Kromě putovacích zážitků jsme si tak každý ze čtvrtečního programu odnesli potištěnou tašku a drátěný stromeček štěstí.
V pátek jsme se vydali objevovat naše hlavní město, Prahu. Za krásného počasí jsme absolvovali plavbu po Vltavě a více se dozvěděli o společné historii v době středověku v Muzeu Karlova mostu. Ano, i Karel IV., císař Svaté říše římské, uměl německy :-).
Závěrečný večer se nesl ve znamení společného vaření (tentokrát německého jídla), muzicírování a posledního vzájemného (zcela dobrovolného) zkoušení z německých a českých slovíček.

Mockrát děkujeme všem za účast a za vytváření přátelské atmosféry setkání! Byli jste skvělí!!!
...věříme, že jsme se neviděli naposledy a uvidíme se při další podobné akci! Martina a Zuzka

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku  Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku   Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku    Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku    Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku    Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku     

 

© 2022 Twinning Říčany - partnerství měst   |  Redakční systém i-servis