»  Kalendář akcí  »  2014

Pěvecký sbor ALBERTSLUNDKORET zpíval v Říčanech

17. 11. 2014

Říčany hostily pěvecký sbor z Dánska

Od 2. do 6. října 2014 jste v mohli v Říčanech potkat velkou skupinu dánsky hovořících zpěváků a zpěvaček. Říčany navštívil smíšený dánský pěvecký sbor ALBERTSLUNDKORET.

Jejich návštěva se držela hesla, navštivte Českou Republiku, spát můžete doma. Jejich program byl opravdu nabitý. Nezapomenutelná návštěva Prahy s Vláďou Polánským nebo promyšlená návštěva Ladova kraje s Františkem Vrbou zakončenou zpěvem v Olivovně. K tomu všemu hodiny a hodiny zkoušek korunované závěrečnými koncerty.

Pokud to nevíte, v Říčanech máme krásný ženský pěvecký sbor SIRÉNY pod vedením  Mgr. Martiny Červené. Všechny členky sboru poctivě cvičily a zkoušely spolu s našimi dánskými hosty, aby si všichni mohli zazpívat na  koncertě v kostele v sobotu 4. října 2014. Atmosféra byla speciální a bylo to poslouchání libozvučné.  V neděli  5. října  2014 tyto sbory uspořádaly koncert v kulturním centru Labuť. Jako speciální host vystoupil na závěr sbor Gabriel, který rozesmál úplně všechny a vůbec nevadilo, že pohádka o červené karkulce byla jen v češtině.

Pro město Říčany to byla vůbec první velká akce, kterou jsme v Říčanech pořádali od té doby, co jsme oprášili aktivity partnerství. Nutno podotknout, že všichni, co se na organizaci podíleli, dělali vše ve svém volném čase a zadarmo. Dělali jsme to prostě proto, že nás to baví, dívat se, jak se žije v jiných městech, co umí zpívat jiní. Byl to velice zajímavý prodloužený víkend, ze kterého jsme se všichni poučili. Děkujeme všem, kteří se zasloužili o úspěšnou realizaci této akce a to včetně obchodníkům, kteří umožnili vyvěšení plakátků ve svých obchodech.

 

Za Partnerství měst a organizátory

Mgr. Jana Vavřinová

 

© 2021 Twinning Říčany - partnerství měst   |  Redakční systém i-servis