»  Novinky

Mladí muzikanti z Říčan navštívili Borken

24. 9. 2014

Mladí muzikanti z populárního seskupení ,,Říčanská sedma“ ze ZUŠ Říčany, které vede pan učitel Jiří Odcházel, navštívili od 18. – 21. září 2014 malebné německé město Borken, které leží  20 km od holandských hranic.

Říčanští muzikanti si zahráli na hudebním festivalu ,, Borkener Stadtmusik“. Děkujeme za možnost zúčastnit se takovéto skvělé akce, kdy se borkenské náměstí rozeznělo hudbou.

Poděkování patří především paní Radce Mandátové a Petře Šmolíkové, které nám tuto spolupráci nabídly a  hodně pomohly s prvopočáteční komunikací, městu Říčany, za finanční příspěvek na cestu, řediteli Hudební školy v Borkenu panu Ulfu Hoppenau a jeho ženě Zuzaně a rodinám, u kterých byly naše děti ubytovány.

Strávili jsme sice v Borkenu pouze dva dny, ale na tyto dva dny budeme dlouho vzpomínat. Krásné město plné hudby, příjemní lidé a mnoho dalších pěkných zážitků nám připravili borkenští organizátoři a my doufáme, že jim to budeme moci v nejbližší době oplatit a ukázat jim zase naše město a náš region v celé svojí kráse. Místo dlouhých vět vystihne atmosféru naší návštěvy několik fotografií, které si můžete prohlédnout zde

© 2022 Twinning Říčany - partnerství měst   |  Redakční systém i-servis