»  Novinky

Jednání se zástupci dánského velvyslanectví

24. 4. 2015

24. dubna se v Říčanech uskutečnilo setkání zástupců Komise pro partnerská města s dánským velvyslanectvím

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku 24. dubna 2015 přijela do Říčan delegace vedená panem Larsem Kjellbergem, zástupcem dánského velvyslance v České republice. Jeho cílem bylo v Říčanech zahájit výstavu o "životě na kole" v Dánsku. Výstavu je možné vidět venku na náměstí v Říčanech. Při této významné příležitosti byli pozváni také zástupci Komise pro partnerská města, aby zde prezentovali aktivity partnerství měst. Říčany mají partnerství s Albertslundem v Dánsku.

Zástupci velvyslanectví byli velice potěšeni a především překvapeni množstvím aktivit, které mezi našimi městy probíhají. V průběhu rozhovoru jsme samozřejmě vyzdvihli to, že celá aktivita partnerství, díky níž jsou Říčany součástí, vznikla právě v Dánsku a došlo také na informace o Lidicích - o sousoší 83 dětí, na jehož vzniku se významně finančně  podíleli právě lidé z Albertslundu. Hovořilo se také o možnosti záštity nad různými projekty, s čímž zástupci ambasády souhlasili a informovovali o tom, že již v současné době podporují Jazz Festival, který v České republice probíhá.

o obědě delegace zamířila na elektrokolech do nově otevřeného geoparku a na závěr do centra Na Fialku. Zajímavostí je, že v Dánsku se na kole jezdí v takovém oblečení, které si zrovna na danou příležitost potřebujete vzít. Dámy tedy normálně jezdí v sukních a na podpatku :-) Více informací spolu s fotografiemi naleznete v příštím vydání Kurýra.

Fotografie pana Rudolfa Flachse naleznete zde

© 2022 Twinning Říčany - partnerství měst   |  Redakční systém i-servis